top of page
Společnost Solax Power je jedním z největších světových dodavatelů technologí pro fotovoltaické elektrárny

Na českém trhu existuje několik zavedených firem, které dodávají komponenty pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Naše společnost si zvolila spolupráci se společností Solax Power. Jednalk je to jeden z předních světových výrobců, ale především tato firma jako jedna z mála nabízí komplexní řešení fotovoltaické elektrárny včetně bateriových systémů a dobíjecích stanic pro elektromobily. Pokud dodáváme všechny komponenty systému od jediného výrobce, je tak zaručena 100% spolehlivost a vzá-jemné bezchybné fungování fotovoltaické elektrárny.

Nespornou výhodou výrobků Solax Power je stupeň krytí IP66, což znamená, že všechny komponenty (střídače i baterie) jsou prachotěsné a odolné proti intenzivně tryskající vodě, takže je můžete instalovat i vně objektu. Stačí pouze, aby byly alespoň částečně chráněny nějakou stříškou. K tomu patří i extrémně velký rozsah pracovních teplot od -30 °C do +60 °C. Odpadají tedy problémy s umístěním – jak střídač, tak i baterie lze umístit prakticky kamkoliv jak uvnitř, tak i vně objektu.

Všechny komponenty jsou schváleny do programu Nová zelená úsporám.

Kliknutím na obrázek otevřete katalogový list
X3 MIC G2.jpg

Pro On-grid systémy, tedy zapojení fotovoltaické elekrárny přímo do sítě bez akumulátorů, nabízíme řadu třífázových měničů Solax X3-MIC G2. Jsou dodávány v širokém spektru výkonů od 3 do 15 kW. Tato řada umožňuje navýšení vstupního výkonu FV panelů až o 200 % (tedy ke střídači o jmenovitém výkonu 10 kW můžete připojit FV panely až o výkonu 20 kWp).
S On-grid střídači bez baterií a tarifem pro soláry od společnosti ČEZ lze realizovat  FV elektrárny s nejnižšími pořizovacími náklady na 1 kW výkonu a tím i nejkratší dobu návratnosti.

Pro hybridní FV elektrárny, tedy elektrárny, které používají akumulaci do baterií a jsou schopny při výpadku distribuční sítě nepřetržitě napájet zálohované obvody, nabízíme hybridní měniče Solax X3-hybrid G4, dodávané v rozsahu výstupních výkonů 5 až 15 kW.
Hybridní střídače Solax jsou schopny zpracovat až 150 % jmenovitého vstupního výkonu (k 10 kW střídači můžete připojit až 15 kWp FV panelů) a ještě významnější vlastností je schopnost asymetricky navýšit výstupní výkon fáze až o 150 %. Pro vysvětlení: pokud je maximální výstupní výkon 3x 3,6 kW (10 kW střídač), může být na jedné fázi odběr až 5 kW, ale celkový musí zůstat do 10 kW, tedy například zatížení na fáze 5 kW+2 kW+ 3 kW.

Bateriový systém T-BAT SYS-HV se skládá z řídicího modulu BMS a baterie s kapacitou 5,8 kWh a rozšiřujících modulů s kapacitou také 5,8 kWh. Standardně lze připojit 4 kusy baterií a maximální kapacitě 23 kWh. V extrémním případě lze použít paralelní box a připojit až 8 modulů s celkovou kapacitou 46 kWh.

Baterie T-BAT SYS-HV má nižší teplotní rozsah od 5 °C do 48 °C. Při jejím umístění je tedy nutno volit prostory alespoň minimálně temperované.

X3 HYBRID G4.jpg

Bateriové systémy společnosti Solax jsou osazeny lithiovými bateriemi LiFePO s garantovanou životností 6000 cyklů, což představuje životnost více než 16 let! Navíc po této době baterie nepřestane pracovat, pouze se sníží její kapacita na 80 % její původní kapacity.
Řada baterií Triple Power T30 se skládá z vysokonapěťových modulů (102 V) o kapacitě 3,1 kWh. K řídícímu modulu (BMS) lze připojit 2 až 4 moduly, tedy zvolit systém s kapacitou 6,2, 9,3 nebo 12,4 kWh.

Velkou výhodou systému T30 je široký rozsah provozních teplot od -30 °C až do +50 °C. Současně mají krytí IP65, tedy prachotěsnost a odolnost proti tryskající vodě.

Firma Solax dodává 3 typy dobíjecích stanic pro elektromobily. Jednofázový 7,2 kW a dva třífázové – 11 a 22 kW.

Standardně dodáváme třífázové provedení 11 kW, protože vystačí s nejběžnějšími jističi u rodinných domů 3x 25 A. V případě zájme jsme samozřejmě dodat i provedení 22 kW.
Dobíjecí stanice Solax mají inteligentní řízení, které pomocí měřících transformátorů na vstupu do objektu a navázání na střídač chrání objekt před překročením garantovaného příkonu. Současně umožňují zvolit z několika režimů – například dobíjet výhradně z fotovoltaiky nebo naopak maximálním výkonem dostupným v daném okamžiku z distribuční sítě.

Na všechny komponenty od firmy Solax distributor poskytuje firemní záruku v délce 10 let.

bottom of page